Створення фірмового стилю

Фірмовий стиль (corporate identity) – єдність елементів стилю, що ідентифікують належність за все, на чому розміщуються ці елементи (товари, кошти комунікації, комунікаційні сполучення) до конкретної фірми і відрізняють її від конкурентів. Отже, фірмовий стиль – це не просто те, що можна помістити в рекламу компанії. Це, перш за все графічне виділення компанії серед конкурентів. Для клієнтів він важливий тим, що вони можуть легко впізнати компанію, її товари чи послуги серед інших варіантів.

Для чого потрібен фірмовий стиль?

Зазвичай компанія витрачає на фірмовий стиль пристойні кошти. Для розробки фірмового стилю залучається маса професійних дизайнерів, маркетологів і рекламістів. Проте кому і навіщо цей стиль потрібен? Чи варто на нього витрачати свої кошти? І який термін хорошого фірмового стилю?

Природно, що розробка фірмового стилю коштує досить дорого. Як ви вже зрозуміли з визначення, створити фірмовий стиль, це не просто намалювати картинку, щоб було красиво. Довільно створений фірмовий стиль, ніяк не пов’язаний з діяльністю компанії, її характеристиками, може навіть нашкодити компанії і її товарів.

Фірмовий стиль
Фірмовий стиль

Тому цілком логічно, що за хороший, якісний, продуманий фірмовий стиль, вам доведеться заплатити чималі гроші. Але не переживайте, вони до вас повернуться у вигляді покупців вашої продукції. Звичайно, можна заощадити і замовити недорогий фірмовий стиль. В цьому випадку ви ризикуєте заплатити двічі, причому підсумкова сума буде набагато вище, ніж якщо б ви відразу зробили хороший фірмовий стиль. Чому? Все дуже просто пояснити. Так, ви випустили продукцію або послуги на ринок під певним фірмовим стилем. Потім ваша компанія стала розвиватися, і ви усвідомили, що чинний фірмовий стиль абсолютно їй не підходить. Вихід один – розробити новий фірмовий стиль. А це знову витрати, причому не тільки на розробку, але і на формування в головах клієнтів нового образу вашої компанії, тобто на рекламу.

Хороший фірмовий стиль прослужить Вам не один десяток років. Пригадайте найпопулярніші компанії: Пепсі, Кока-кола, Мерседес, Самсунг та інші, їхній стиль залишається незмінним на протязі довгих років. Звичайно, була незначна корекція, проте, загалом і в цілому вони використовують ті самі кольори, що й багато років тому.

Фірмовий стиль

Як відбувається процес роботи:

  • Проводиться конкурентний аналіз конкурентів.
  • З допомогою графічних інструментів розробляються чорнові заготовки згідно UX i UI технологій.
  • Якщо є зауваження зі сторони замовника вносяться корективи (до 6 елементів).
  • Векторизуються необхідні елементи.
  • Кінцевий результат роботи віддається замовнику з усіма використаними файлами.